6 pozytywnych przyzwyczajeń zakupowych

with Brak komentarzy

Z artykułu dowiesz się m.in.:

  • Czym są przyzwyczajenia zakupowe?
  • Jak kupować świadomie?
  • Jakie są najczęstsze nawyki zakupowe?

Zakupy. Każda z nas robi je z różną częstotliwością i w wyniku różnych motywacji. Jedne są rozsądne i podyktowane realną potrzebą, inne zaś sposobem na zabicie wolnego czasu, chwilową zachcianką. Jakim podejściem kierować się podczas zakupów, by były dobrą inwestycją? Czy złe nawyki można zmienić? Jak tego dokonać? Oto 6 pozytywnych przyzwyczajeń, które warto w sobie pielęgnować!

Wszystko zaczyna się w głowie…

I w szafie. Zanim omówimy pozytywne przyzwyczajenia zakupowe, chcemy ci uświadomić, że wybór ubrań w sklepie jest ostatnim etapem w całym procesie. Pierwsze kroki realizujesz (a przynajmniej powinnaś) w domowym zaciszu. A jest ich 3: analiza kolorystyczna, analiza sylwetki i przegląd szafy. Dlaczego są kluczowe?

Poznaj tajemnicę sukcesu!

Krok pierwszy, czyli analiza kolorystyczna pozwala na rozpoznanie barw i odcieni, które są stworzone dla ciebie. Krok drugi, czyli analiza sylwetki, odkrywa przed tobą atuty figury, które bez wątpienia masz, i które powinnaś podkreślać. Znając swoje idealne fasony jesteś w stanie podkreślić walory swojej figury i ukryć to co trzeba. Krok trzeci, czyli przegląd szafy pozwala ci odpowiedzieć sobie szczerze na pytanie „dlaczego nie masz się w co ubrać”. Każdy z tych etapów omawiamy szerzej w opublikowanych już artykułach m.in. „Zobacz, co tracisz, nie znając swojej sylwetki!”, „9 wymówek, by uniknąć porządków w szafie”, „5 rzeczy do sprawdzenia, zanim pójdziesz na wyprzedaże”, czy też w serii poświęconej stricte każdej kobiecej figurze „Analiza sylwetki”. Zachęcamy do lektury i usystematyzowania wiedzy. Jeśli jednak stwierdzisz, że nie masz na to czasu i wolisz, żeby ktoś zrobił to za Ciebie profesjonalnie, zerknij na ofertę naszych usług stacjonarnych i online! A teraz wracamy już do zagłębienia głównego tematu tego artykułu.

Eleganckie spodnie damskie (sprawdź)

6 pozytywnych przyzwyczajeń zakupowych

Oto one. Znasz je wszystkie? Skoro czytasz ten artykuł pewnie nie do końca… Najważniejsze jest jednak to, że szukasz rozwiązania i chcesz nad sobą pracować. Z przyjemnością ci w tym pomożemy. A więc do dzieła! Oto 6 pozytywnych przyzwyczajeń zakupowych, które powinnaś mieć we krwi.

1. Wiem czego potrzebuję

Ta wiedza nie bierze się znikąd! Każda kobieta potrzebuje innych ubrań. I nie chodzi tu bynajmniej o właściwy rozmiar. Chcesz być świadoma, czego brakuje w twojej garderobie lub jak się ubrać na konkretną okazję? Powinnaś zadać sobie kilka pytań pomocniczych: jaki dress code mnie obowiązuje w pracy? W jakich ubraniach czuję się kobieco i komfortowo? Jaki styl jest mi najbliższy zarówno jeśli chodzi o garderobę biznesową, jak i codzienną, casualową? Kiedy już poznasz odpowiedzi, zawęzisz obszar poszukiwań, bo w grę będą wchodzić konkretne elementy stylizacji.

2. Kupuję najlepsze produkty

Ubrania powinny być dla ciebie inwestycją. Powiedzenie mniej znaczy więcej, jest w ich przypadku trafione. Pisząc o najlepszych produktach, mamy na myśli odzież i dodatki wysokiej jakości: z porządnych materiałów, precyzyjnie wykonane i estetyczne. Pamiętaj, że cena i marka nie powinny być dla ciebie jedynymi wyznacznikami. Dlaczego? Ponieważ często wprowadzają w błąd. To, że sukienka kosztuje kilkaset czy kilkadziesiąt złotych o niczym nie świadczy. ZAWSZE czytaj metki i podany na nich skład, zwracaj uwagę na szycie i krój. O rekomendowanych tkaninach pisałyśmy już na blogu nie raz, oto jeden z poradników „8 materiałów, które sprawiają, że ubranie wygląda szlachetnie”. Poznaj je, zasługujesz na to, co najlepsze!

3. Wiem, w jakich fasonach jest mi dobrze

To właśnie jeden z 3 kroków, o których już wspominałyśmy. Świadomość własnej sylwetki jest nieoceniona. Tylko w momencie, kiedy poznasz swoje ciało, poczujesz się pewnie. Będziesz dobierać ubrania w fasonach, które są dla ciebie korzystne i w których po prostu wyglądasz pięknie. Zaoszczędzisz dzięki temu mnóstwo czasu w sklepowych przebieralniach, bo automatycznie odrzucisz ubrania, których kroje kompletnie do ciebie nie pasują.

Elegancka biała sukienka (sprawdź)

4. Wiem, jakie kolory lubię

Subtelne podkreślenie urody i naturalności za pomocą koloru to sztuka prosta do opanowania. Barwy, w których dobrze się czujesz, zawsze będą świetną inwestycją. Prawda jest taka, że tajemnica sukcesu tkwi w poszczególnych odcieniach. O tym, które są dedykowane dla danego typy kolorystycznego, decydują niuanse. Jeśli więc wybierasz się na zakupy, nie daj się sezonowym trendom i kolorom promowanym przez salony odzieżowe. I co najważniejsze, biorąc wieszak do ręki, zawsze zadawaj sobie pytanie: „czy do spódnicy w tym kolorze mam przynajmniej 3 pasujące elementy w szafie?”. W przypadku odpowiedzi przeczącej sprawa rozstrzyga się sama.

5. Znam swój styl

Odnalezienie własnego stylu dla niektórych może być problematyczne. A wynika to często z przekonania, że wybierając jeden kierunek, trzeba być mu wiernym. Nic bardziej mylnego. Moda daje duże pole do eksperymentów. Najważniejsza jest spójność, estetyka i twoje samopoczucie. Bo w ubraniu masz wyglądać pięknie i czuć się pewnie. Jasne, w kwestii biznesowego dress codu często trzeba się podporządkować. Ale mimo wszystko na indywidualny styl składają się poszczególne elementy, z których możesz śmiało wybierać nawet budując outfit do pracy. A jeśli chcesz wyrazić siebie poprzez strój, pole do popisu masz w zestawach po godzinach. Pamiętaj tylko o jednym: w tworzeniu stylizacji chodzi o to, by się ubrać, a nie o ty, by się przebrać. Co ciekawe robiąc pełną profesjonalną kolorystyczna poznasz najbardziej pasujące do Ciebie style! Typ Twojej urody naturalnie dyktuje pasujący jej styl.

6. Kupuję tylko to, co najlepsze dla mnie, bo jestem dla siebie ważna

Ubranie to twoja wizytówka. Twój znak rozpoznawczy. Twoja druga skóra. Dlatego powinnaś czuć się w nim swobodnie, pewnie i komfortowo. Jeśli planujesz zakup nowych rzeczy, niech to będzie coś, co sprawi ci przyjemność. Dokonuj decyzji świadomie. Nie bierz niczego na zapas, z zamiarem zrzucenia zbędnych kilogramów… Nie daj też narzucać sobie zdania innych osób: przyjaciółki, męża, siostry czy ekspedientki. Podatność na sugestie prowadzi najczęściej do złych wyborów. Jeśli nie jesteś do czegoś na 100% przekonana, zrezygnuj! Staraj się też być asertywna w odmowie, jeśli ktoś chce oddać ci rzecz, która kompletnie do ciebie nie pasuje. Takimi „prezentami” zaśmiecisz tylko swoją garderobę, a przecież nie o to chodzi, prawda?

I na koniec…

Pamiętaj, że aby wprowadzić w życie korzystne dla siebie zwyczaje zakupowe, musisz w pierwszej kolejności zdiagnozować te złe. Kluczem do sukcesu jest umiejętność krytycznego myślenia i przyznania się do swoich słabości, jeśli chodzi o nabywanie nowych ubrań i dodatków bez zastanowienia. Warto mieć też wypracowany fundament pod postacią wiedzy na temat własnej sylwetki, kolorów i realnych potrzeb odzieżowych. Jeśli potrzebujesz fachowego wsparcia w tych obszarach, jesteśmy do dyspozycji. Analizę sylwetki i analizę kolorystyczną możemy przeprowadzić w dowolnym momencie online. Więcej szczegółów znajdziesz na naszej stronie https://dressthesuccess.pl/uslugi/. Zapraszamy!

Źródło zdjęć: Pinterest.com