Analiza kolorystyczna dla mężczyzn – czy warto?

with Brak komentarzy

Z artykułu dowiesz się:

  • Na czym polega męska analiza kolorystyczna?
  • Jak budować stylizacje?
  • Czy kolor ma znaczenie w kreowaniu wizerunku?

Męska analiza kolorystyczna – co to jest?

W skrócie: w odniesieniu do typu urody, analiza kolorystyczna pozwala wskazać barwy i ich odcienie, w których konkretna osoba wygląda najlepiej. Czy w przypadku mężczyzn jest ona istotna? Oczywiście! Indywidualna rekomendacja w zakresie kolorów wpływa na cały proces budowania wizerunku i poczucia atrakcyjności. Odpowiednio dobrane barwy mogą podkreślić oczy, odcień włosów, a także nadać skórze świeżości i sprawić, że twarz będzie wyglądać zdecydowanie lepiej.

 

 

Analiza kolorystyczna dla mężczyzn – korzyści

Zastanawiasz się, co konkretnie da Ci analiza kolorystyczna? Nasi klienci też na początku zadają sobie to pytanie. Wątpliwości wynikające z braku wiedzy są naturalne, naszym zadaniem jest je rozwiać. Dlatego zawsze odpowiadamy tak samo: znajomość swoich mocnych stron i naturalnych cech to inwestycja w świadome kreowanie własnego wizerunku. Ale nie tylko.

Dzięki analizie kolorystycznej:

  • zaoszczędzisz pieniądze na nietrafionych zakupach,
  • będziesz szybciej podejmować decyzje zakupowe,
  • wypełnisz szafę ubraniami, które idealnie do Ciebie pasują,
  • tworzenie zestawów do pracy i na co dzień stanie się łatwiejsze,
  • w naturalny sposób podkreślisz swoją atrakcyjność,
  • wyraźnie zaakcentujesz swój profesjonalizm, pewność siebie i wiarygodność.

Dowiedz się więcej: Analiza kolorystyczna online

 

 

Męska analiza kolorystyczna: jak budować stylizacje?

Paletę barw, którą otrzymujesz w ramach profesjonalnej analizy, warto potraktować jak wskazówkę do świadomego budowania wizerunku. Nie oznacza to, że musisz od razu całkowicie zrezygnować z innych kolorów. Chodzi o to, by stawiać na elementy garderoby, które odpowiednio podkreślą Twój wygląd i umożliwią tworzenie atrakcyjnych i spójnych zestawów biznesowych (szczególnie) oraz casualowych.

Jedna z zasad doboru koloru mówi o tym, aby barwy, które naturalnie wpisują się w typ urody, były stosowane w górnych elementach stylizacji. Z prostego powodu: są one najbliżej twarzy, a to właśnie ta część ciała odgrywa największą rolę w analizie kolorystycznej. Na szczególną uwagę zasługują więc m.in. koszule, marynarki, swetry, krawat, muszka, oprawki okularów. To te elementy polecamy wybierać w kolorach, w których czujesz się świetnie i które współgrają z Twoim typem urody.

 

 

Przeczytaj także: Kolory ubrań w biznesie – jak wybrać?

Źródło zdjęć: couturecrib.com / theimpression.com / ocarafashion.com / gq-magazine.co.uk