Dlaczego ubrania z sieciówek wyglądają tandetnie?

with Brak komentarzy

ubrania z sieciówek

Kupują w nich wszyscy. Płeć, wiek, styl życia, zainteresowania nie mają tu większego znaczenia. Sieciówki przyciągają konsumentów jak magnes: promocjami, ekspresowo zmieniającym się asortymentem, łatwą dostępnością. Z założenia mają dostarczać klientom najmodniejszych ubrań i dodatków w atrakcyjnych cenach przez okrągły rok. Ale czy tak jest rzeczywiście? Co sprawia, że ubrania z sieciówek wyglądają byle jak?

Za artykułu dowiesz się m.in.:

  • Czy warto kupować ubrania z sieciówek
  • Jak rozpoznać odzież dobrej jakości.
  • Na co zwracać uwagę przy zakupach w sieciówek.

Ubrania z sieciówek – czy to dobry wybór?

Powodów, by nie kupować ubrań w sieciówkach, jest cała masa. Skutki uboczne związane z „fast fashion”, czyli szybka produkcja tanim kosztem, zanieczyszczenie środowiska, względy etyczne (warunki pracy  zatrudnionych w szwalniach osób), proces produkcyjny oparty m.in. na nieatestowanych barwnikach podrażniających skó, dotykają nas wszystkich. Natomiast w tym artykule skupimy się jednak wyłącznie na aspektach wizualnych ubrań z sieciówek. Bo doskonale zdajemy sobie sprawę, że zakupy w takich sklepach są popularne i podyktowane różnymi potrzebami.

Nie za każdym produktem sieciówki stoi jakość. Ale też nie wszystkie ubrania należy wrzucać do jednego worka.

Dlaczego kupujemy w sieciówkach?

Atrakcyjność zakupu ubrań w sieciówkach można zamknąć w 3 głównych czynnikach. Jest to cena, dostępność i szeroka oferta. Te elementy sprawiają, że garderobę można wymieniać często i bez większych problemów. Co jest oczywiście bardzo kuszące. Szczególnie dla osób, które kochają modę i lubią tworzyć stylizacje na różne okazje, jednocześnie zgodne z aktualnymi trendami. Niestety nie wszystkie ubrania z sieciówek są godne uwagi. Prezentują się po prostu źle, a odpowiada za to kilka elementów.

zakupy w sieciówce - ścianka z ubraniami

5 czynników wpływających na bylejakość ubrań z sieciówek

1.     Tkaniny kiepskiej jakości

Ceny materiałów są zróżnicowane i mogą się wahać nawet od kilkunastu do kilkuset złotych. Fast fashion, w której sieciówki grają pierwsze skrzypce, bazuje głównie na tych tańszych kategoriach tkaninach. W efekcie T-shirt po pierwszym praniu bardzo często nie nadaje się do ponownego założenia, sukienka traci kolor, a sweter kurczy się do tego stopnia, że trzeba go po prostu wyrzucić. Z pewnością słabej jakości materiał rozpoznasz od razu. Jeśli zauważysz, że sweter, który zabrałaś do przymierzalni, już jest zmechacony, odłóż go jak najszybciej na miejsce.

2.     Niedokładne szycie

Kiepskie nici, które się zrywają już na samym początku użytkowania ubrania. Odstające końcówki i wystające nitki. Prujące się ściegi… To niedoskonałości, które odpowiadają za nieestetyczny wygląd konkretnego elementu garderoby. I w mniejszym lub większym stopniu wpływają na wizerunek, który starasz się budować.

3.     Niechlujne wykończenie

Krzywe i wystające szwy, nierówne cięcie, nieprecyzyjne łączenie wzorów na szwach. Brak należytej staranności  w procesie produkcji zawsze widać gołym okiem. I pisząc wprost: niedoskonałości tego typu świadczą o niskiej jakości produktu. Sprawiają, że koszulka czy sukienka wyglądają, jakby były szyte dosłownie na kolanie.

4.     Słabej jakości dodatki

Przycinające się zamki już na etapie mierzenia w przymierzalni. Suwaki z plastikowymi elementami, które się urywają przy pierwszym pociągnięciu. Odpadające guziki, ozdobne kamienie czy perełki. Paski, które pękają. Przykłady można mnożyć.

5.     Nieodpowiedni krój

Ubranie powinno być Twoją drugą skórą. Niestety w przypadku masowej produkcji, która trwa zaledwie kilka tygodni, najczęściej nie ma możliwości dopracować projektu. W efekcie ubrania „dla każdego” w rzeczywistości nie nadają się dla większości. Źle leżą, odstają, krępują ruchy… Fason powinien podkreślać sylwetkę, uwzględniać zmienne proporcje ciała i wygodę noszenia. A nie zawsze tak jest. Bardzo często ubrania są zwyczajnie źle skrojone: krzywo, niedbale lub niesymetrycznie. To wszystko odbija się na marnej jakości, co często widać z daleka.

Pamiętaj, że: logo marki nie jest wyznacznikiem wysokiej jakości produktu!

poradnik zakupowy - zakupy w sieciówkach

Jak kupować ubrania w sieciówkach?

Przede wszystkim świadomie i z głową. Unikając wyżej wymienionych pułapek. Wiedza na temat tego, co wpływa na jakość i cenę odzieży, jest bezcenna. Warto dokonywać samodzielnej analizy produktów, które nas interesują. Dlatego też zachęcamy do sprawdzania pochodzenia ubrań, czyli tzw. „made In”. Stawiajmy na najlepszą dostępną jakości, by rzeczy służyły nam w dobrej kondycji jak najdłużej. Tradycyjnie już zachęcamy, by czytać metki wszyte od środka! Bez względu na to, w jakim sklepie kupujesz, to właśnie one są skarbnicą informacji. Jakościowe ubrania, buty i dodatki można dostać w sieciówce za dobrą cenę. Cała sztuka polega na tym, by wiedzieć, gdzie czego szukać i na co zwracać uwagę. A później w odpowiedni sposób o to zadbać.

Znajdź inspirację:Jak wyglądać zamożnie za niewielkie pieniądze?

_____________________________________________________________

Zainteresowała Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami KONTAKT

Dołącz do nas na Fan Page

Źródło zdjęć: Pinterest.com / ootdfash.com / culturacolectiva.com / happynewgreen.com