Jak wyglądać zdrowo i promiennie?

with Brak komentarzy

Z artykułu dowiesz się m.in.:

  • Jak o siebie dbać?
  • Czy kolory ubrań mają znaczenie?
  • Co zrobić, by czuć się lepiej?

Zdrowa i rozświetlona cera sprawia, że wyglądamy młodziej i atrakcyjniej. Nie tylko we własnym odczuciu, ale też w oczach innych. Nic więc dziwnego, iż zależy nam, by utrzymać ją w dobrej kondycji. Jak robić to świadomie? Od czego zacząć zmiany? Poznaj nasze sposoby na piękną skórę i dobre samopoczucie.

„W pierwszej kolejności dbaj o siebie, inaczej nie będziesz miała czego dać innym.

Dbanie o siebie to nie egoizm, to konieczność. Nie możesz nalać z pustego dzbana”.

~ autor nieznany ~

Wszystko zaczyna się w głowie…

Możesz odnieść wrażenie, że poniższe porady to żadne rewolucyjne odkrycia. I w pewnym stopniu będziesz miała rację. Wiemy jednak, jak łatwo zatracić się w codziennych obowiązkach i tak po prostu zapomnieć o własnych potrzebach. Zdajemy też sobie sprawę, że każda z nas potrzebuje wsparcia i przypominania o tych drobnych rzeczach, dzięki którym możemy poczuć się pewniej i wyglądać lepiej.

Jak o siebie dbać?

Szereg czynników wpływa na kondycję cery i ogólne samopoczucie. Dobra wiadomość jest taka, że nad wieloma z nich masz kontrolę. I wcale nie chodzi o umiejętność robienia makijażu korygującego. No więc co możesz dla siebie zrobić?

  • Naucz się odpoczywać – codziennie znajdź chwilę tylko dla siebie. Po to, by totalnie nic nie robić lub oddać się czemuś, co Cię relaksuje i sprawia Ci przyjemność. Wypoczęta skóra wygląda zdrowo i łatwiej uzyskać naturalny efekt rozświetlenia, np. pozbywając się „worków pod oczami”.
  • Zredukuj stres – wyciszenie przy muzyce, praktyka jogi, długa kąpiel, spacer po lesie… Znajdź sposób, by usunąć napięcie i naładować się pozytywną energią.
  • Dbaj o siebie od środka – zbilansowana dieta, suplementy dobrane do potrzeb organizmu na podstawie wyników badań i nawadnianie to 3 elementy, które warto wdrożyć od zaraz.
  • Prawidłowa pielęgnacja – naturalne kosmetyki wybrane z myślą o potrzebach skóry, domowe SPA czy profesjonalne zabiegi u kosmetyczki dają szerokie pole do działania.
  • Myśl pozytywnie – jest takie powiedzenie: „bądź dobrej myśli, bo po co być złej”. Optymistom żyje się łatwiej i przyjemniej. Pozytywne myślenie dodaje energii, która w naturalny sposób rozpromienia. Skorzystaj, to przecież nic nie kosztuje.

Odkryj moc koloru – analiza kolorystyczna

Ubiór może być Twoim sprzymierzeńcem w osiągnięciu efekt zdrowej i odmłodzonej cery. Kluczem do sukcesu jest znajomość palety barw, które naturalnie podkreślą urodę. Zasada ta dotyczy szczególnie górnych elementów kobiecych stylizacji do pracy i na co dzień, a także biżuterii. Uwierz nam, że czasem wystarczy dobrać inny odcień konkretnego koloru, by odjąć sobie lat i subtelnie zaakcentować naturalne piękno.

Dowiedz się więcej: Analiza kolorystyczna online

Przeczytaj także: Damska piżama – jak wyglądać z klasą w łóżku?

Źródło zdjęć: gettyimages.com / galmeetsglam.com / Pinterest