Sprawdź, co tracisz, nie znając „swoich” odpowiednich kolorów

with Brak komentarzy

Z artykułu dowiesz się m.in.:

  • Co to jest analiza kolorystyczna?
  • Dlaczego warto ją wykonać?
  • Jak wybrać idealne kolory dla siebie?

Do poznania kolorów, które podkreślą twoją urodę, możesz dojść metodą prób i błędów. Tylko po co tracić czas, pieniądze i coś jeszcze? Przedstawiamy ci 5 konkretnych strat, które ponosisz przez nietrafione wybory kolorystyczne. I zapewniamy: na żadną z nich cię nie stać! Do czego prowadzi nieznajomość własnego typu urody i dedykowanych mu barw? Dlaczego analiza kolorystyczna ma sens? Na czym właściwie polega? Sprawdź koniecznie!

Strata 1: Niewymuszony szyk

Czy sądzisz, że im więcej kolorów w szafie, tym lepiej? Im bardziej wyraziście, tym efektowniej? Oj, nie! Mnóstwo kobiet daje się złapać w kolorystyczną pułapkę. Kupujesz ubrania, które są zgodne z panującymi trendami, bez zastanowienia, czy do ciebie pasują. W efekcie nie czujesz się w nich zbyt pewnie. Niewłaściwy kolor, kłóci się z twoim wyglądem. Natury nie oszukasz, miej tego świadomość. Sztuczność bije w tym przypadku po oczach. Ludzie widzą cię i myślą: „coś tu nie gra”. Nie bądź jedną z kobiet, które nie znają wartości koloru! Noś „swoje” naturalnie pasujące kolory, a Twój wygląd będzie harmonijny. Będziesz błyszczeć naturalnym blaskiem!

Strata 2: Młodość

Wiesz, że niektóre kolory odmładzają? Ale jest też druga strona tego medalu. I gwarantujemy ci, że o tej nie chcesz przekonać się na własnej skórze. A mianowicie, część barw, jeśli jest nieodpowiednio dobrana, dodaje lat. Szczególnie w przypadku górnych elementów garderoby, które znajdują się bezpośrednio przy twarzy. Nieumiejętnie dobrane kolory podkreślają zaczerwienienia skóry, cienie pod oczami, wydobywają szary odcień cery. Tak, kolorami można dodać lub odjąć sobie lat!

Eleganckie spodnie damskie (sprawdź)

Strata 3: Energia

Skoro odkrywamy wszystkie karty, to jest jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Niewłaściwe kolory powodują, że wyglądasz blado, tak jakbyś była pozbawiona energii. A przecież ubranie ma podkreślać twoją pewność siebie i gotowość do działania. Odpowiednie dla konkretnego typu urody odcienie są w stanie sprawić, że nie tylko będziesz wyglądać atrakcyjnie, zdrowo i młodo. Przede wszystkim tak właśnie się poczujesz, spoglądając w lustro.

Strata 4: Czas i pieniądze

Każda kobieta ma w swojej szafie ubrania w kolorach, które znacząco odbiegają od pozostałych. Skąd one się tam wzięły? Najczęściej są wynikiem zakupowego impulsu. Chodzisz po galerii, na wystawie widzisz wystylizowanego manekina w bluzce o intensywnym kolorze i myślisz: „Piękna! Zaszaleję!”. A więc wchodzisz do sklepu, przymierzasz model na sobie i, mimo że nie jesteś w 100% przekonana do efektu wizualnego, idziesz do kasy. Tym sposobem tracisz czas i pieniądze. I to podwójnie. Dlaczego? Bo prędzej czy później zaglądając do szafy, uświadomisz sobie, że to zakupowe szaleństwo nie przyniosło niczego dobrego. I trzeba będzie zainwestować w coś nowego. Chcesz tego?

Strata 5: Wizerunek

Jak myślisz, dlaczego dobór odpowiedniej kolorystyki jest tak ważny dla wizerunku w biznesie a także w życiu codziennym? Chodzi o psychologię. Każdy kolor ma określone znaczenie i skojarzenia, które się z nim wiążą. Na poparcie naszych słów przytoczymy wypowiedź Pang Li Kin, specjalistki od kreowania wizerunku: „Kolory działają w magiczny sposób. Bez jednego słowa wywołują uczucia, emocje i zamiary. Poza tym odzwierciedlają stanowisko, status i władzę. Ułatwiają skupianie uwagi bądź powodują jej rozproszenie. Z ich pomocą można wywoływać dowolny wpływ.”

Skoro więc ubranie definiuje charakter i profesjonalizm, dlaczego miałabyś narażać się na błędną interpretację twojej osoby przez innych? Kolor może być twoim asem w rękawie, jeśli tylko nauczysz się nim posługiwać. A do tego celu służy właśnie analiza kolorystyczna.

Spódnica do pracy (sprawdź)

Analiza kolorystyczna – dlaczego jest ważna?

Zastanów się przez chwilę, ile razy w życiu słyszałaś opinię: „Do twarzy ci w tej bluzce” albo stwierdzenie „Blado dziś wyglądasz”? Nie raz już powtarzałyśmy, że kolor ma ogromną moc, której nie wszyscy są świadomi. A to błąd! Ponieważ ta bezcenna wiedza pozwala tworzyć stylizacje biznesowe i codzienne tak, by były spójne z wizerunkiem, na który pracujesz. To nie wszystko! Indywidualnie skomponowana paleta barw poprawia samopoczucie, dodaje energii i podkreśla kobiece piękno.

Natura każdą z nas obdarzyła cechami charakterystycznymi, dzięki którym jesteśmy wyjątkowe. Kolor włosów, odcień cery, barwa oczu i ust, rumieńce, czy chociażby piegi są naszymi znakami rozpoznawczymi. Możesz je świadomie podkreślić poprzez kompletowanie garderoby w trafionych kolorach, a także odpowiedni makijaż. My służymy wsparciem w tym pierwszym przypadku. A najważniejsze jest to, że analizę kolorystyczną wykonujemy online. Na czym konkretnie polega? Szczegóły możesz sprawdzić na w zakładce usługi (klik).

Analiza kolorystyczna – korzyści

  • Dowiesz się, jaki typ urody reprezentujesz i jakie barwy są stworzone dla ciebie.
  • Oszczędzisz w przyszłości mnóstwo pieniędzy na zakupach nietrafionych ubrań.
  • Zakupy będą dla ciebie przyjemnością, bo zyskasz świadomość, w czym ci do twarzy.
  • Z łatwością będziesz tworzyć codzienne zestawy z ubrań, które masz w szafie, bo będą tworzyć razem spójną całość.
  • Kolor ma znaczenie w psychologii. Za jego pomocą możesz świadomie oddziaływać na podświadomość innych osób.
  • Możesz wpływać na swój nastrój: kolor poprawia humor i dodaje energii, ale też może przyczynić się do jej spadku.
  • Zyskasz pewność siebie, że wszystko w twoim wyglądzie jest na właściwym miejscu.

Wiemy, że na początku przyswojenie zasad i konkretnej dawki wiedzy może wydawać się trudne. Dlatego opracowałyśmy przewodnik po każdym typie urody z rekomendowaną dla niego paletą kolorystyczną i radami dotyczącymi łączenia barw. A w prezencie dodatkowo zaopatrzymy cię w mobilną paletkę kolorystyczną do ściągnięcia na telefon. Dzięki temu w razie potrzeby zawsze będziesz mieć ją pod ręką.

O tym warto pamiętać!

Niektórzy twierdzą, że analiza kolorystyczna ogranicza w kwestii doboru poszczególnych elementów garderoby. Prawda wygląda jednak tak, że ma ona być  punktem wyjścia  w znalezieniu własnego stylu i kształtowaniu pożądanego wizerunku w sposób świadomy. Jest ona kwestią bardzo indywidualną, ponieważ możesz nosić niemal każdy kolor! Kluczem do sukcesu są minimalne niuanse odcieni. A analiza kolorystyczna polega właśnie na ich odnalezieniu.

Źródło zdjęć: Pinterest.com