Zobacz, co tracisz, nie znając swojej sylwetki!

with Brak komentarzy

Z artykułu dowiesz się m.in.:

  • Co to jest analiza sylwetki?
  • Jak przeanalizować swoje ciało?
  • Co zyskujesz znając swoją figurę?

Wydaje ci się, że wiesz, które fasony, kroje i materiały są dla ciebie idealne? Masz rację! Wydaje ci się. Skąd to wiemy? Z doświadczenia. 85% naszych klientek przed konsultacjami z nami inwestowała w rzeczy, które im się po prostu podobały, ale niekoniecznie pasowały do ich sylwetek. Lecz nie tędy droga do garderoby, w której będziesz się czuć jak w drugiej skórze! Które fasony rujnują twoją szafę? Co tracisz przez nieznajomość podstawowych zasad stylizacji ubioru? Odkrywamy karty!

Twoja chwila prawdy…

Odpowiedz sobie szczerze na dwa pytania. Pierwsze: czy znasz swoje ciało? Drugie: na jakiej podstawie sądzisz, że tak jest? Wiemy, że na pierwsze pytanie większość kobiet odpowiada twierdząco. Bo jak można nie znać siebie? Ta świadomość jest jednak tylko pozorna! Kupujesz ubrania, ale czy faktycznie wiesz, czego potrzebujesz, by wyglądać świetnie? Na czym opierasz swoje przekonanie?

Jeśli stanęłaś choć raz przed lustrem w samej bieliźnie lub obcisłym podkoszulku, przyjrzałaś się swojej figurze z każdej strony (czy to w ogóle możliwe dla jednej osoby?) i wypisałaś na kartce cechy charakterystyczne, zwracamy honor. Jeśli jednak do tej pory tak się nie stało, czytaj dalej. Przedstawimy ci konkretne straty, które ponosisz przez nieznajomość własnego ciała. Stać cię na nie?

Utrata pewności siebie

Kobiety żyją w błędnym przekonaniu, że rozmiar ubrań jest definicją kobiecości. Im większy, tym więcej powodów do zmartwień i niższa samoocena. Często te kobiety ukrywają swoje    ciało pod workowatymi ubraniami i w modelach oversize. Cóż za bzdura! To stereotypy, które utrwaliły media oraz osoby kompletnie nieznające się na modzie i kreowaniu pozytywnego wizerunku poprzez strój. Brak pewności siebie jest równoznaczny z brakiem przebicia się w pracy i w świecie biznesu. Stać cię na niskie poczucie własnej wartości? Jeśli chcesz, by ludzie myśleli o tobie: „ta kobieta wie, czego chce i odniesie sukces”, zadbaj o to, by całą sobą komunikować swoją moc i prezentować się jak kobieta z klasą.

Eleganckie spódnice (sprawdź)

Utrata kobiecości

Większość pań chce czuć się kobieco, atrakcyjnie, ale i swobodnie w ubraniach, które nosi. Niestety, źle dobrane elementy codziennego stroju skutecznie to przekreślają. Zbyt luźna lub obcisła odzież deformują sylwetkę, doprowadzając do karykaturalnego efektu. Źle dobrana bielizna uwypukla mankamenty, które można by w prosty sposób zatuszować. Nietrafiony fason optycznie poszerza, przez co wyglądasz nieproporcjonalnie i maskujesz atuty swojej sylwetki. Chcesz iść tą drogą?

Utrata wizerunku eksperta

Na pewno ciężko pracujesz na to, by w środowisku biznesowym klienci i współpracownicy postrzegali cię jako kobietę godną zaufania, eksperta w swojej dziedzinie. Z pewnością wiesz też, że wygląd ma w tym przypadku ogromne znaczenie. Nie da się ukryć, że często decydujące. Jest on nieodłącznym elementem kreowania wizerunku i pierwszego wrażenia. Stać cię na to, by stracić wiarygodność w oczach ludzi, z którymi masz do czynienia na co dzień przez ubranie, które kompletnie do ciebie nie pasuje? Jeśli chcesz budować swoją markę osobistą, dobrze się nad tym zastanów…

Stracony czas

Czy przez kilka godzin przemierzasz alejki sklepowe w poszukiwaniu nowych ubrań? Spędzasz godziny na przeglądaniu nowości w sklepach internetowych? Zastanów się, ile czasu tracisz na przymierzanie odzieży i dodatków, które kompletnie nie są uszyte dla ciebie? Nieznajomość własnej sylwetki skutkuje po pierwsze nietrafionymi wyborami, a po drugie stratą wielu bezcennych godzin, których już nie odzyskasz. Znając swoją sylwetkę możesz od razu odrzucić fasony, które zupełnie Ci nie pasują!

Stracone pieniądze

Ostatnia strata, choć równie istotna jak pozostałe. Nie ważne, jak dużo zarabiasz i czy stać cię na cotygodniowe zakupy. Jeśli chodzisz po sklepach i kupujesz rzeczy, które wpadają ci w oko na manekinach lub tylko dlatego, że są modne, wyrzucasz pieniądze w błoto. Robisz regularnie zakupy, a koniec końców i tak nie masz się w co ubrać? Gdybyś miała świadomość swojej sylwetki, wiedziałabyś, że ta bluzka z bufiastymi rękawami nie jest dla ciebie, a sukienka z obniżoną talią kompletnie zaburzy proporcje figury. Ubrania powinny być inwestycją wspierającą Ciebie i Twój potencjał.

Eleganckie spodnie damskie (sprawdź)

Jak wykonać analizę sylwetki?

Samodzielna analiza sylwetki

Możesz dokonać jej w domowym zaciszu. Zanim przystąpisz do działania, zapoznaj się z opisami podstawowych typów kobiecych sylwetek. Wszystkie materiały znajdziesz w zakładce „analiza sylwetki” na naszym blogu. A później do dzieła! Stań przed lustrem w bieliźnie lub opinającym topie i legginsach, a następnie przeskanuj wzrokiem bardzo dokładnie każdy obszar swojego ciała. Mów głośno o tym, co widzisz, a następnie zapisuj spostrzeżenia na kartce. Dzięki temu powstanie lista Twoich atutów, na których powinnaś się skupić przy wyborze ubrań.

Profesjonalna analiza sylwetki online

Prawda jest taka, że dla wielu pań samodzielne określenie typu sylwetki jest problematyczne. I nie ma w tym absolutnie nic złego! A nawet, jeśli uda się przeprowadzić analizę z sukcesem, kolejne wątpliwości pojawiają się przy wyborze właściwych fasonów i materiałów. Wynika to m.in. z braku fachowej wiedzy, złych nawyków, ale nie tylko. My kobiety nie potrafimy być wobec siebie krytyczne. Kupujemy rzeczy, które nam się podobają bez świadomości, czy faktycznie nam pasują.

Taka jest rzeczywistość. Dlatego warto zainwestować w konsultację ze specjalistą w tym zakresie. Nasze klientki korzystają z analizy sylwetki online, którą wykonujemy po wcześniejszym zgłoszeniu. Dzięki temu, że poznajemy się bliżej i analizujemy dokładnie każdą partię ciała, dokonują później samodzielnie świadomych wyborów zakupowych. Oto co składa się na kompleksową  analizę sylwetki:

  • określenie budowy i proporcji twarzy oraz ciała,
  • wskazanie atutów i ewentualnych mankamentów sylwetki,
  • określenie najkorzystniejszych fasonów bluzek, koszul, spódnic, sukienek, spodni, swetrów, żakietów, obuwia, płaszczy, kurtek, a także wielkości biżuterii i dodatków,
  • określenie z jakich elementów garderoby zrezygnować,
  • przykłady konkretnych stylizacji na różne okazje,
  • praktyczne porady jak tuszować niedoskonałości figury.

Jeśli chcesz dołączyć do grona świadomych swego ciała kobiet, oszczędzić czas, pieniądze i zyskać pewność siebie każdego dnia, jesteśmy do dyspozycji. Odpowiemy na wszystkie pytania i pokażemy ci krok po kroku, jak kupować ubrania, w których będziesz prezentować się świetnie!

Pamiętaj, że…

Proces budowania wizerunku kobiety zadbanej, znającej swoją wartość jest długotrwały. I nie chodzi jedynie o aspekty wizualne, ale przede wszystkim o twoje samopoczucie. Efekty, na które tak długo pracowałaś możesz bardzo łatwo zaprzepaścić. Brak świadomości własnego ciała jest jednym z kroków do zrujnowania wizerunku, na którym tak ci zależy. Pamiętaj, że każde ciało jest piękne.

Źródło zdjęć: Pinterest.com